Į ką atkreipti dėmesį renkantis klijus plytelių klijavimui?

Plytelių klijai parenkami atsižvelgiant į klijuojamų keraminių plytelių vandens įmirkį, pagrindo kokybę, keraminio paviršiaus eksploatavimo sąlygas. Jei klijuojamų keraminių plytelių vandens įmirkis didelis, tiks įprasti keraminių plytelių klijai, skirti joms klijuoti prie betono, keramzitbetonio, tinkuoto paviršiaus. Mažo vandens įmirkio plytelėms (akmens, klinkerio masės) priklijuoti reikėtų pirkti elastingus arba padidinto atsparumo plytelių klijus.
Kitas svarbus niuansas − reikia nuspręsti, kokius klijus pasirinkti: paprastus ar elastingus. Pagal elastingumą plytelių klijai skirstomi į C1 ir C2 klases − paprastus, padidinto elastingumo ir elastingus. Paprasti naudojami tik sausose patalpose, tačiau, suprantama, čia tiks ir elastingesni klijai. Akmens masės plytelėms klijuoti rinkitės padidinto elastingumo, o padidintos drėgmės zonose − elastingus klijus. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad elastingi C2 klasės klijai nesulaiko vandens, todėl paviršių būtina padengti hidroizoliacijos sluoksniu.
Jeigu plytelės bus klijuojamos ant šildomų grindų, būtina naudoti elastingus klijus. Šie klijai atsparūs temperatūros pokyčiams, o taip pat traukiantis ir plečiantis išsaugo gerą sukibimą su plytelėmis.
Prieš klijuojant plyteles, labai svarbu tinkamai parinkti gruntą. Jo paskirtis − sutvirtinti paviršių ir pagerinti plytelių sukibimą su klijais.

Svarbiausios plytelių klijų savybės

Pirkdami plytelių klijus patikrinkite, kokia jų paskirtis ir kokias pagrindines technines charakteristikas deklaruoja tiekėjas. Plytelių klijų suklijavimo stipris po trijų parų kietėjimo turėtų būtu ne mažesnis kaip 0,3 N/ kv. mm, o po 28 parų − 0,5 N/kv. mm.
Jei suklijavimo stipris po 25 šaldymo ir šildymo ciklų ne mažesnis kaip 0,5 N/ kv. mm, tokie klijai laikomi atsparūs šalčiui. Geros kokybės klijų nusislinkimas − ne didesnis kaip 0,5 mm, klijų standėjimo laikas − 15−25 min. Deklaruojamas klijų sąlyčio plotas su plytelėmis turi būti ne mažesnis kaip 65 proc.
Labai svarbu, kad būtų nepasibaigęs klijų galiojimo laikas. Bandymais nustatyta, kad pasenusių plytelių klijų stipris gniuždant būna gerokai sumažėjęs, todėl tokiais klijais priklijuotos plytelės gali nukristi. Plytelių klijai turi būti laikomi sandarioje pakuotėje ir sausuose sandėliuose.

Klijų paruošimo ir plytelių klijavimo niuansai

Ruošiant klijus, pirmiausia pilamas reikalingas vandens kiekis, o tik paskui suberiamas apskaičiuotas sauso mišinio kiekis. Pradėjusių kietėti klijų nebegalima skiesti vandeniu ir jų naudoti nerekomenduojama, nes tokiais klijais priklijuotos keraminės plytelės gali nukristi.
Jeigu prieš klijuojant plyteles ant sienos yra likę senų klijų likučių ir jie tvirtai laikosi, juos galima palikti, tačiau būtina nugruntuoti giluminiu gruntu.
Kartais plytelių tarpai glaistomi tais pačiais klijais. Taip galima sugadinti plytelių paviršių. Neatsargiai dirbant su plytelių klijais, juos bus labai sunku nuvalyti nuo šiurkštesnių plytelių paviršiaus. Jeigu glaistas nenusivalo, reikia naudoti specialias rūgštines priemones plytelėms valyti. Kiekvienas produktas turi būti naudojamas pagal paskirtį. Įvairiaspalviais plytelių siūlių glaistais, skirtais tarpams tarp plytelių užpildyti, galima užpildyti iki 6 mm pločio siūles.